ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6057623
*
nr 605 7623
Spegel
nutida, höjd: 150
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 oktober 2009
kl 17:45:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/10 12:56:37
1
700 kr
19/10 14:50:32
2
1.000 kr
19/10 17:28:50
3
Vinnande bud
19/10 17:39:02
2
1.200 kr
19/10 17:39:53
2
1.400 kr
19/10 17:40:05
2
1.600 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 605 7623
Spegel
nutida, höjd: 150
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 oktober 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/10 12:56:37 | 1 | 700 kr |
19/10 14:50:32 | 2 | 1.000 kr |
19/10 17:28:50 | 3 | Vinnande bud |
19/10 17:39:02 | 2 | 1.200 kr |
19/10 17:39:53 | 2 | 1.400 kr |
19/10 17:40:05 | 2 | 1.600 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53